درگاه پرداخت اختصاصی پی‌ پینگ
سرویس پلتفرمی‌ پی‌پینگ

راهکار جامع مدیریت پرداخت برای پلتفرم‌ها (PayPing oAuth2)

تیم محتوایی پی‌پینگ در سرویس‌های پی‌پینگ ۱۳۹۹/۰۹/۱۹

اگر صاحب کسب‌وکار پلتفرمی هستید، یعنی محیطی فراهم کرده‌اید که خدمات یا محصولات را به مشتریان وصل می‌کند، احتمالا برای حسابرسی به مشکلات و دشواری‌های زیادی برخورد کرده‌اید. عملیات‌هایی مانند تسویه حساب با کاربران، گزارش‌گیری، تسهیم پول و مدیریت پرداخت، در حالت عادی به صورت دستی انجام می‌شوند؛ مدیریت دستی همه‌ی این امور، علاوه بر زمان‌بر بودن، احتمال خطا را افزایش می‌دهد. پلتفرم پرداخت پی‌پینگ با خودکار کردن عملیات تسویه حساب و ارائه‌ی بسته‌ی کاملی از سرویس‌های پرداختی مورد نیاز یک کسب‌وکار پلتفرمی، تمام نگرانی‌ها را از بین برده است. با استفاده از این سرویس، به راحتی می‌توانید امور مالی پلتفرم خود را بدون هیچ دردسری مدیریت کنید. در ادامه‌ی این مقاله به بررسی مهم‌ترین خدمات پلتفرم پرداخت پی‌پینگ می‌پردازیم.

مدیریت کاربران با راهکار جامع پرداخت پی‌پینگ

فرض کنید صاحب یک پلتفرم فروش آنلاین کالا یا خدمات هستید. در این پلتفرم دو جزء اصلی حضور دارند: خریدار نهایی کالا و فروشنده‌ی کالا. در حقیقت پلتفرم شما بستری فراهم کرده است تا خریدار به صورت امن و تحت بستر آنلاین، کالایی را از فروشنده بخرد. شما به عنوان صاحب پلتفرم موظفید علاوه بر تامین امنیت عملیات پرداخت و دریافت پول، پس از کسر سهم خود، باقی پول را به حساب فروشنده انتقال دهید. احتمالا در پلتفرم شما، فروشنده‌‌های مختلفی حضور دارند. پرداخت سهم فروش هر کالا به تک تک فروشنده‌ها، پروسه بسیار مشکلی است! پلتفرم پرداخت پی‌پینگ شما را قادر می‌سازد تا حساب پی‌پینگ هر یک از فروشنده‌ها را به پلتفرم خود متصل کنید و با کسب دسترسی به حساب آن‌ها، سهم فروش هر کالا را به حساب مذکور واریز نمایید. تمامی این عملیات‌ها به صورت کاملا خودکار و توسط پلتفرم پرداخت پی‌پینگ انجام می‌گیرد.

سیستم احراز هویت کاربران در پلتفرم پرداخت پی‌پینگ

ورود با پی پینگ

یکی از مواردی که همواره تجربه‌ی ناخوشایندی برای کاربران ایجاد می‌کند، عملیات‌های طولانی ثبت‌نام و طی مراحل مختلف احراز هویت است. حتما تجربه کرده‌اید که در سایت‌های مختلف امکانی وجود دارد که به جای طی مراحل طولانی ثبت‌نام، می‌توانید با اکانت گوگل خود ثبت‌نام کنید. ما نیز در پی‌پینگ امکانی فراهم کرده‌ایم تا کاربران پلتفرم شما، مخصوصا فروشندگان، به جای طی دوباره‌ی مراحل ثبت‌نام و احراز هویت به صورت جداگانه در پلتفرم شما، با حساب پی‌پینگ خود وارد شوند. بدین ترتیب، احراز هویت فرد نیز برای شما مسجل می‌شود و نیازی به طی دوباره‌ی فرایند احراز هویت نیست.

اگر تعداد زیادی کاربر در پلتفرم شما فعالیت می‌کنند، می‌توانید به راحتی و با استفاده از وب‌سرویس ثبت‌نام پی‌پینگ، اطلاعات کاربران را ارسال نمایید؛ پی‌پینگ با کسب اجازه از کاربران و با حفظ حریم خصوصی آن‌ها، توکن مخصوصی برای هر کاربر می‌سازد. با استفاده از این توکن و از طریق استاندارد oAuth2، امکان استفاده از وب‌سرویس‌های پی‌پینگ برای هر یک از کاربران فراهم می‌شود.

کسب‌وکارها و سرویس‌های مختلفی مانند درمانکده، حسابفا، بیدوک، سازیتو، استورم  و … برای احراز هویت کاربران خود و تسهیل فرایند ثبت‌نام و ورود آن‌ها، از پلتفرم پرداخت پی‌پینگ استفاده می‌کنند.

تسهیم پول در پلتفرم پرداخت پی‌پینگ

تسهیم سهم پی پینگ

مثالی را که در قسمت‌های قبل توضیح دادیم، به یاد آورید. به فرض صاحب پلتفرم فروش آنلاین کالا هستید. مدل کسب درآمد شما این‌گونه است که به ازای هر خرید، مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت کرده و مابقی را به حساب فروشنده واریز می‌کنید. برای مثال می‌خواهید در هر خرید، ۵ درصد مبلغ خرید به حساب شما و ۹۵ درصد به حساب فروشنده واریز گردد. انجام این کار به صورت دستی، علاوه بر زمان‌بر و پیچیده‌ بودن، مشکلات مالیاتی متعددی را برای شما ایجاد می‌کند؛ زمانی که کل مبلغ، حتی مبلغی که از آن شما نیست و قرار است به حساب دیگری منتقل شود، به حساب شما واریز می‌گردد، جزئی از گردش حسابتان محسوب می‌شود. در نتیجه، مشکلات مالیاتی مختلفی، گریبان‌گیر شما خواهد شد.

با استفاده از قابلیت تسهیم پول پلتفرم پرداخت پی‌پینگ، تنها کافی است نحوه‌ی تسهیم پول بین حساب خود و فروشنده را تعیین کنید. پس از آن، کلیه‌ی مبالغ دریافتی، به صورت کاملا خودکار، بین حساب‌های تعیین‌شده، تسهیم می‌شود. سرویس تسهیم پول، شما را از انجام امور تکراری و زمان‌بر، بی‌نیاز کرده است.

قابلیت مسدودسازی پول در سرویس مدیریت پرداخت پی‌پینگ

قابلیت مسدودسازی پول در سرویس مدیریت پرداخت پی‌پینگ

یکی از وظایف صاحبان پلتفرم‌ها، مخصوصا پلتفرم‌های خدماتی، حصول اطمینان از صحت و درستی خدمت‌رسانی است. برای مثال اگر صاحب پلتفرمی هستید که فریلنسرها را به مشتریان متصل می‌کند، اطمینان حاصل کردن از انجام درست کار توسط فریلنسر پیش از پرداخت پول، امری ضروری است.

پلتفرم پرداخت پی‌پینگ، صاحبان پلتفرم‌ها را قادر می‌سازد، قبل از ارائه‌ی کامل خدمات، مبالغ وارد شده به حساب ارائه‌دهنده‌ی خدمات را مسدود کرده و از تسویه آن به حساب بانکی جلوگیری کنند. پس از انجام کامل خدمت، مبلغ مسدود‌شده آزاد می‌شود و امکان تسویه حساب برای ارائه‌دهنده‌ی خدمات فراهم می‌گردد.

قابلیت عودت پول در پلتفرم پرداخت پی‌پینگ

در خریدهای آنلاین، بسیار پیش می‌آید که مشتری به علل مختلف خواهان عودت کالاست. در چنین مواقعی، عودت پول به مشتری، مشکلات متعددی را برای پلتفرم‌ها ایجاد می‌کند.

با استفاده از قابلیت عودت پول (Refund) پلتفرم پرداخت پی‌پینگ، پلتفرم‌ها قادر خواهند بود، تنها به وسیله‌ی شماره پرداخت، مبلغ را از حساب فروشگاه زیرمجموعه‌ی خود، به حساب مشتری عودت دهند. پرداخت‌یار پی‌پینگ، به صورت کاملا خودکار، عودت پول به حساب مشتری را به انجام می‌رساند.

در این مقاله قابلیت‌های اصلی پلتفرم پرداخت پی‌پینگ را معرفی کردیم. این قابلیت‌ها طیف وسیعی از خدمات مالی را شامل می‌شوند که متناسب با نیازهای مختلف مشتریان طراحی شده‌اند. برای شناسایی دقیق‌تر راهکار مدیریت پرداخت مورد نیازتان، می‌توانید با پشتیبانی پی‌پینگ در ارتباط باشید. همچنین، برای آشنایی بیش‌تر با روند استفاده از پلتفرم پرداخت پی‌پینگ، راهنمای نحوه‌ی دریافت توکن OAuth2 را مطالعه کنید.

مطالب پیشنهادی


ارسال نظر

نام
نام خود را وارد کنید
ایمیل
ایمیل خود را وارد کنید