درگاه پرداخت اختصاصی پی‌ پینگ
ایده های کسب و کار اینترنتی در منزل رایگان و مزایای راه اندازی آن

ایده های راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل

تیم محتوایی پی‌پینگ در کسب و کار ۱۴۰۰/۰۵/۰۲

با اختراع و همه گیر شدن اینترنت در سراسر دنیا تحول بسیار بزرگی در زندگی مردم جهان ایجاد شد. همه گیری استفاده از اینترنت به ویژه در سال های اخیر کسب و کارهای فراوانی را تحت تاثیر قرار داده و در بیشتر موارد موجب تغییر الگوی کار شده است به طوری که خیلی از مردم اقدام به راه اندازی کسب و کار های اینترنتی در منزل به طور رایگان کرده اند.

از سوی دیگر نیاز به کار کردن و داشتن یک منبع درآمد مشخص، همواره یکی از دغدغه های اصلی بشر محسوب می شود. انسان ها ذاتا تمایل دارند از لحاظ مالی استقلال داشته باشند و دارایی آن ها به حدی باشد که آن ها را از احتیاج به دیگران بی نیاز کند.

با توجه به افزایش جمعیت زمین به ویژه در کشورهای حوزه خاورمیانه، بسیاری از عنوان های شغلی دولتی یا اداری به سرعت گرفته می شوند و تعداد محدود آن ها پاسخگوی نیاز کاری درصد بالایی از جوانان نخواهد بود.

به همین دلیل خود اشتغال زایی و کارآفرینی یکی از مسائل مهم دنیای امروز است که می تواند زندگی بسیاری از انسان ها را تغییر دهد. افزایش درصد بیکاری و در دسترس بودن اینترنت در سراسر دنیا سبب به وجود آمدن مشاغل اینترنتی متنوعی شده است.

این دسته از شغل ها مزایای فراوانی دارند و محدودیتی برای اجرا ندارند. اگر شما نیز تمایل دارید با استفاده از اینترنت برای خود شغلی ایجاد کنید و به درآمدزایی برسید تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا پس از شرح مزایای این دسته از شغل ها، ایده های جالبی را برای شروع کسب و کار اینترنتی در منزل رایگان به شما معرفی کنیم.

چه سنین و اقشاری ترجیح می دهند در منزل کار کنند؟

در گذشته اکثر انسان ها پس از بالغ شدن، از لحاظ مالی از والدین خود مستقل می شدند و به انجام یک فعالیت سودآور مشغول می شدند. بسیاری از جوانان در کنار والدین خود به یادگیری حرفه خاصی می پرداختند یا مستقل از آن ها شروع به کار می کردند.

پس از گشایش اولین مدرسه ها و تمایل افراد به یادگیری علم و دانش، معمولا افراد دوران نوجوانی خود را صرف یادگیری علوم مختلف می کردند و پس از آن یا در اوقات فراغت به فعالیت های کاری مشغول می شدند.
درصد بالایی از جوانان نیز تحصیل علم را راهی برای به دست آوردن شغل مناسب می دیدند. در عصر حاضر نیز و با توجه با رایگان بودن تحصیل برای کودکان و نوجوانان، تمایل به کسب علم و ادامه تحصیل در جامعه وجود دارد و بسیاری از دانش آموزان سعی دارند با تحصیل در رشته مورد نظر خود، در آینده شغل مناسبی به دست آورند.

از سوی دیگر انسان ها پس از گذراندن دوره جوانی و بازنشست شدن از انجام فعالیت کاری منع می شوند و مجبور به کناره گیری از عنوان شغلی خود خواهند شد. اما بسیاری از افرادی که از لحاظ ذهنی و جسمی هنوز از توانایی کافی برخوردار هستند، تمایل دارند به فعالیت شغلی ادامه دهند.

همچنین وجود محدودیت های فروانی مانند نداشتن توانایی برای خارج شدن از منزل یا بسته به سایر دلایل، امکان کار کردن برای همه افراد وجود ندارد.

اما همانطور که اشاره شد انسان ها به انجام فعالیت های شغلی علاقه مند هستند و نمی خواهند وجود محدودیت هایی مانند تحصیل، سن یا ناتوانی جسمی آن ها را از انجام فعالیت باز دارد.

کار کردن در منزل به کمک اینترنت این مشکلات و محدودیت های مشابه این موارد را از میان برداشته است و امکان فعالیت سودآور را برای همه اقشار جامعه بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی خاصی فراهم کرده است.

مزایای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل به صورت رایگان

فعالیت درآمدزای اینترنتی در منزل مزایای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل امروزه جزو محبوب ترین و رایج ترین شغل های موجود محسوب می شود. بعضی از مهم ترین ویژگی هایی که سبب رواج هر چه بیشتر کسب و کارهای اینترنتی در منزل می شوند عبارت هستند از:

محدودیت سنی ندارند

یکی از مهم ترین مزایای راه اندازی کسب و کارهای اینترتی در منزل، نداشتن محدودیت سنی برای افراد مختلف است.
همه کسانی که تمایل دارند در خانه یک فعالیت درآمدزا داشته باشند می توانند کسب و کار خود را در منزل شروع کنند و محدوه سنی از جمله نوجوان یا پیر بودن تاثیری در روند کاری آن ها نداشته باشد.

محدودیت جنسیتی ندارند

از دیگر مزایای شروع فعالی شغلی در منزل از طریق اینترنت محدود نبودن شغل مورد نظر به جنسیت خاصی است. شما می توانید صرف نظر از جنسیت خود به انواع فعالیت های اینترنتی بپردازید و هیچ مانعی شما را از ادامه فعالیت باز ندارد.

می تواند شغل دوم محسوب شوند

کسب و کارهای اینترنتی در منزل به دلیل محدود نبودن به زمان و مکان خاصی می توانند برای افرادی که مشغول تحصیل هستند یا در جای دیگری فعالیت شغلی دارند، شغل دوم محسوب شود و افراد در راستای شغل اول خود و بدون ضربه زدن به آن به فعالیت آنلاین خود نیز ادامه دهند.

کسب و کار اینترنتی در منزل نیاز به مجوز ندارند و رایگان هستند

در بسیاری از موارد گرفتن مجوز کسب و طی کردن روند قانونی برای شروع یک فعالیت شغلی، بزرگترین مانع راه اندازی یک کسب و کار محسوب می شود.
مزیتی که کسب و کارهای اینترنتی در منزل نسبت به کسب و کارهای حضوری دارند، نیاز نداشتن به مجوز قانونی برای کسب و ادامه فعالیت است که باعث می شود افراد بدون دغدغه و نگرانی به فعالیت خود ادامه دهند.

به افزایش فروش کسب و کار های حضوری کمک می کنند

داشتن فروشگاه حضوری علاوه بر مزایایی که دارد با مشکلاتی مانند محدود بودن به مکان خاصی مواجه است.

به همین دلیل افرادی که صاحب یک فروشگاه حضوری نیز هستند می توانند با راه اندازی فروشگاه اینترنتی و برداشتن محدودیت های مکانی، به افزایش فروش خود کمک کنند.

کسب و کار های اینترنتی در منزل به سرمایه بالایی نیاز ندارند و راه اندازیشان رایگان است

معمولا یکی از مشکلاتی که مانع از راه اندازی کسب و کار توسط افراد مختلف می شود، نداشتن سرمایه کافی است. کسب و کارهای حضوری برای شروع و ادامه فعالیت به مبلغ بالایی برای تهیه جنس، گرفتن مکان، هزینه رفت و آمد و غیره نیاز دارند.
اما تمام این محدودیت ها در کسب و کارهای آنلاین از میان برداشته شده اند و افراد می توانند بدون داشتن سرمایه بالایی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند.

نیازمند نبودن به سرمایه بالا از سوی دیگر موجب می شود که ریسک کار نیز کمتر شود و افراد دغدغه زیادی را بابت فاسد شدن اجناس، به فروش نرساندن آن ها و مشکلات مشابه نداشته باشندو زیرا معمولا در این نوع فعالیت ها اجناس به تعداد کم و محدود تهیه می شوند.

به مهارت بالایی نیاز ندارند

بیشتر کسب و کارهای آنلاین برای شروع و ادامه فعالیت به تخصص خاصی نیاز ندارند به همین دلیل همه افراد با داشتن میزان آشنایی اولیه با اینترنت و بسترهای مختلف اینترنت می توانند به فعالیت های شغلی آنلاین مشغول شوند.

 ایجاد کسب و کار اینترنتی ارائه خدمات و محصولات به مشتریان در منزل به صورت رایگان

با توجه به سخت شدن زندگی شهری، افزایش مشغله برای بسیاری از افراد و همچنین تمایل مردم به خرید کالا و خدمات به ساده ترین روش ممکن، میزان فروش و ارائه خدمات اینترنتی بسیار بالا رفته است.

استفاده آسان از سوشال مدیاها، وب سایت ها و سایر بسترهای اینترنتی به رواج بیشتر کسب و کارهای اینترنتی در منزل و سفارش محصولات مورد نیاز از طریق این بسترها دامن زده است.

افرادی که قصد دارند کسب و کار خود را در محیط های آنلاین شروع کنند و سپس آن را گسترش دهند، می توانند با توجه به میزان سرمایه خود یا شرایط ویژه ای که دارند، یک یا چند بستر اینترنتی را برای فعالیت انتخاب کنند.

شبکه های اجتماعی بسیار زیادی وجود دارند که قابلیت ایجاد فروشگاه اینترنتی را دارند. اما بعضی از این شبکه ها مانند اینستاگرام و تلگرام در بین مردم محبوبیت بیشتری دارند و به همین دلیل درصد بالایی از فعالیت های شغلی در این دو بستر انجام می شود.

همچنین استفاده از وب سایت ها به عنوان فروشگاه اینترنتی برای فروش کالا و خدمات به صورت آنلاین روشی است که از چند دهه گذشته تا کنون جایگاه خود را حفظ کرده است.
البته بهتر است بدانید راه اندازی کسب و کار در بستر وب سایت برای کسانی که با طراحی وب آشنایی ندارند نیازمند صرف هزینه تقریبا بالایی است. به همین دلیل این بستر در میان کسب و کارهای نوپا و خرد بسیار رایج نیست.

طراحی اپلیکیشن و فروش از طریق نرم افزار اختصاصی نیز یکی دیگر از بسترهای فعالیت آنلاین است که استفاده از آن نیز مانند طراحی سایت به مقدار هزینه مشخصی نیاز دارد، اما یک روش آسان و کارآمد محسوب می شود.

ایده های رایگان راه اندازی کسب و کار در منزل

دشوارترین مرحله برای شروع یک شغل اینترنتی، انتخاب بهترین ایده از میان صدها ایده موجود است. با انتخاب ایده درست و روشن شدن خط فعالیت، تقریبا نیمی از مسیر طی خواهد شد.

انتخاب ایده درست در آینده کار تاثیر بسیار زیادی دارد و میزان درآمد فرد مستقیما با این مرحله در ارتباط است.

به همین خاطر اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل و کاملا رایگان دارید، باید با توجه به شرایط خود یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید یا خود ایده پرداز شغل خود باشید و فعالیت شغلی مختص به خود را با طرح یک ایده جدید شروع کنید.

بعضی از ایده های سودآور و کارآمد را برای شروع فعالیت اینترنتی در زیر معرفی کردیم.

طراحی سایت یا اپلیکیشن

یکی از پردرآمدترین شغل های اینترنتی که نیازی به سرمایه ندارد، طراحی سایت است. همان طور که در این مطلب اشاره کردیم با رایانه ای شدن زندگی مدرن و استفاده بیش از پیش مردم از اینترنت، بسیاری از کسب و کارها فعالیت خود را در بستر وب سایت ادامه می دهند و از این طریق پاسخگوی نیاز مشتریان خواهند بود.

این مساله خود سبب به وجود آمدن یک کسب و کار اینترنتی با درآمد بالا شده است که برای شروع یا ادامه آن به سرمایه خاصی نیاز ندارد، اما لازمه فعالیت در آن داشتن مهارت در زمینه برنامه نویسی است.
افرادی که به برنامه نویسی علاقه دارند می توانند با یاد گرفتن یکی از زبان های برنامه نویسی، کسب و کار اینترنتی را در منزل برای خود ایجاد کنند و برای مشتریان اقدام به طراحی وب سایت کنند.

آشنا بودن به زبان برنامه نویسی اندروید یا iOS نیز می تواند منجر به کسب درآمدهای بالا برای افراد شود. کسانی که با این زبان ها آشنایی دارند می توانند برنامه های مختلفی برای گوشی همراه طراحی کنند و با فروش آن ها درآمد خوبی به دست آورند.
گرفتن سفارش، طبق نظر و خواسته مشتری و طراحی اپلیکیشن اختصاصی نیز یکی دیگر از راه های درآمدزایی با مهارت خود است.

البته این روزها با به وجود آمدن سیستم های مدیریت محتوای مختلف مانند وردپرس، دیگر برای طراحی سایت نیازی به تسلط بر زبان های برنامه نویسی نیست و افراد می توانند تنها با مقداری سلیقه یا حتی آموزش های آنلاین، به راحتی یک سایت حرفه ای را با این سیستم ها طراحی کنند.

کسب و کار اینترنتی برنامه نویسی در منزل رایگان

سیستم همکاری فروش

اگر سرمایه کافی را برای رسیدن به درآمدزایی و ایجاد اشتغال برای خود در دسترس ندارید و همچنین از مهارت هایی مانند طراحی وب سایت برخوردار نیستید، بهترین ایده برای شما راه اندازی سیستم همکاری در فروش است.

با این ایده می توانید بدون ریسک کردن یا نیازمند بودن به شرایط خاصی، اقدام به راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل به صورت رایگان کنید و به سوددهی بالایی برسید.
در این سیستم لازم نیست شما محصولی را برای فروش در اختیار داشته باشید، تنها کافی است با فعالیت خود در بسترهای مختلف اینترنتی محصولات سایر شرکت ها را به فروش برسانید و در ازای هر فروش درصد مشخصی از سود فروش را از شرکت تولیدکننده دریافت کنید.

آموزش آنلاین

یکی دیگر از ایده های جالب و در عین حال درآمدزا، آموزش آنلاین در فضای مجازی یا بسترهایی مانند ادوبی کانکت است. شما می توانید در هر زمینه ای که مهارت دارید به آموزش بپردازید و در این زمینه محدودیتی نداشته باشید.

آموزش ها می توانند شامل رشته هایی مانند گل سازی، شیرینی پزی، آشپزی، زبان، ریاضی، IT یا هر زمینه دیگری باشند.

برای تحقق این هدف می توانید آموزش های خود را به صورت ویدیو در شبکه های اجتماعی نشر دهید، آن ها را به شکل پادکست تولید کنید یا در محیط ادوبی کانکت به صورت آنلاین در اختیار دیگران بگذارید.

مشاوره

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مورد نظر خود نیاز به دریافت مشاوره داشته باشید، اما به دلیل شرایط ویژه خود به مشاوران حضوری دسترسی نداشته باشید. در این موارد بهترین انتخاب گرفتن مشاوره از مشاوران آنلاین است.

یکی از بهترین ایده ها برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل بدون نیاز به سرمایه، دادن مشاوره در زمینه هایی است که در آن تخصص دارید. می توانید برای کار خود سایت طراحی کنید یا در سوشال مدیاها به فعالیت خود ادامه دهید.
دادن مشاوره محدود به تخصص و رشته خاصی نمی شود اما گرفتن مشاوره در زمینه های مالی، تحصیلی، شغلی، حقوقی، پزشکی و روانشناسی بیش از سایر رشته ها رایج است.

مشاوره کسب و کار اینترنتی در منزل رایگان

تولید محتوا

تولید محتوا یکی از ایده های راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل به طور رایگان است که به غیر از یک کامپیوتر یا لب تاپ، کمی خلاقیت و دانش دستور زبانی به چیز دیگری نیاز ندارد. تولید محتوا می تواند به شکل های مختلفی مانند صوتی، تصویری، ویدیویی یا متنی باشد.

با توجه به افزایش کسب و کارهای اینترنتی نیاز به تولید محتوای جذاب یکی از اصلی ترین نیازهای دنیای جدید است. همه افرادی که صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستند توانایی تولید محتوای مناسب را ندارند، به همین دلیل در بیشتر موارد این کار را به تولیدکنندگان محتوا می سپارند.

فعالیت در این زمینه نیازمند شرایط ویژه ای نیست، بلکه باید بسته به درخواست کارفرما اقدام به تولید محتوایی مرتبط و متناسب با موضوع فعالیت او کنید.
اگر نوع محتوای تولیدی شما متنی است تنها باید بر نکات نگارشی و دستور زبانی فارسی مسلط باشید. همچنین برخورداری از ذهنی خلاق لازمه تولید محتوای متنی جذاب است.

برای افرادی که قصد دارند محتوای ویدیویی یا تصویری تولید کنند تسلط بر اصول اولیه فیلم برداری، عکاسی و ویرایش فیلم و عکس ضروری است. همچنین تولیدکنندگان پادکست یا محتوای صوتی باید بیانی شیوا و رسا داشته باشند.

سایر ایده های رایگان و جذاب کسب و کار اینترنتی در منزل

ایده های رایگان بسیار زیادی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل وجود دارند که هر کدام ویژگی های منحصر به خود را دارند.

علاوه بر ایده هایی که مطرح شدند افراد متقاضی کار اینترنتی در منزل می توانند یکی از موارد زیر را به عنوان فعالیت شغلی خود انتخاب کنند و در زمینه آن مشغول به کار شوند.
بعضی از بهترین ایده ها به شرح زیر هستند:

 • اینفلوئنسری و بلاگری در شبکه های اجتماعی
 • ساخت فروشگاه اینترنتی
 • فروش دامنه و هاست
 • وبلاگ نویسی
 • طراحی افزونه های کاربردی برای cms ها
 • خرید و فروش سایت
 • سئو
 • فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال
 • تایپ کردن
 • ترجمه
 • فروش خدمات اینستاگرام و تلگرام مانند لایک و فالوور
 • ساخت و فروش محصولات دست ساز
 • ادمینی شبکه های اجتماعی
 • بازاریابی
 • تولید کتاب های صوتی
 • تولید و طراحی پوستر و اینفوگرافیک
 • رصد شبکه های اجتماعی
 • متخصص مد
 • فروش وسایل دسته دوم و صدها ایده دیگر

 

مطالب پیشنهادی


ارسال نظر

نام
نام خود را وارد کنید
ایمیل
ایمیل خود را وارد کنید