درگاه پرداخت اختصاصی پی‌ پینگ
فراهم ساختن بهترین تجربه خرید در اینستاگرام

فراهم ساختن بهترین تجربه خرید در اینستاگرام

تیم محتوایی پی‌پینگ در کسب و کار ۱۴۰۲/۱۱/۲۹

اگر از ابتدا که کاربران اینستاگرام، این محیط مجازی را تنها با عکس‌های بشقاب و میز شام می‌شناختند، چندان فضایی را برای فروش محصولات در اینستاگرام تصور نمی‌کردند و هیچگونه بازخوردی نسبت به این موضوع از خود نشان نمی‌دادند و تنها با تعجب به شما نگاه می‌کردند و می‌گفتند که «اینجا که فقط عکسه».

اما تقریبا از بین هر ده نفری که در اطرافتان هستند، حداقل یک نفر تصاویری در اینستاگرامش می‌گذارد که بیشتر جنبه معرفی خدمات و توانمندی‌های حرفه‌ای‌اش را دارد و این یعنی اینستاگرام محل دادوستد نیز هست و اتفاقا کم نیستند کسانی که تنها از طریق یک اکانت اینستاگرام توانسته‌اند بیشتر از من و دیگری درآمد داشته باشند.

بگذارید کمی جزئی‌تر به فروش در اینستاگرام بپردازیم و اینکه چطور می‌توانید مثل همه‌ آن افراد باهوش و خلاق از اینستاگرام درآمد داشته باشید و مهم‌تر آنکه مشتریان وفادار و فالوئرهای علاقه‌مند برای خود فراهم کنید.

بر اساس آخرین آمار ۱۳ میلیون نصب فعال اینستاگرام در کافه بازار ثبت‌شده است که اگر بخواهیم آمار تقریبی آیفون‌داران و نصب‌های مجدد را از این عدد زیاد و کم کنیم، می‌توان گفت بیش از ۱۰میلیون ایرانی در اینستاگرام اکانت دارند و سن حدود ۹۰ درصد از این کاربران تا ۳۵ سال است. این آمار و ارقام تقریبی نشان می‌دهد که فروش در اینستاگرام یک سهل ممتنع هیجان‌انگیز است.

ممتنع از این لحاظ که شما با تعداد زیادی از کاربران جوان روبرو هستید که اتفاقا بسیاری از آن‌ها دستی در بازار فروش اینستاگرامی دارند و به خاطر حجم زیاد فعالیت آن‌ها، سلیقه‌ کاربری آن‌ها آن‌قدر بالا رفته است که با هر محصولی ارتباط برقرار نمی‌کنند و سهل بدین منظور که جذابیت‌های بصری و محتوایی اینستاگرام و فعالیت پیوسته کاربران در این شبکه می‌تواند خدمات و محصول شمارا -به‌شرط رعایت نکات مهم در معرفی و فروش- به‌راحتی به دست مصرف‌کننده نهایی برساند.

بنابراین باید ابتدا راه‌های اعتماد را هموار کرد؛ کاربران اینستاگرام، خریداران بالقوه‌ای هستند که اگر خودتان را دقیق معرفی کنید، مشتری می‌شوند. معرفی شما در اینستاگرام تنها محدود به توضیحات پروفایلتان نیست. گرچه که در قسمت bio می‌بایست نام کامل، توضیحی از فعالیت و خدمات و اطلاعات تماس خود را بیاورید، اما آنچه موجب می‌شود فالوئرها از دیدن پست‌هایتان، به اعتماد برسند دیدن شخصیت و هویت واقعی شما و فعالیت شماست.

اگر فروشنده لباس‌های ترک هستید، بد نیست وقتی برای خرید عمده به بازار می‌روید، ویدیوی کوتاهی از خود بگیرید و با فالوئرهایتان صحبت کنید. تصاویری از بسته‌ها و روند ارسال سفارش‌های خود منتشر کنید و از انتشار نظرات و پیام‌های خصوصی فالوئرهایی که احیانا به مشکلی برخورده‌اند و شما آن‌ها را حل کرده‌اید، ابایی نداشته باشید.

کپشن‌هایی که برای هر تصویر می‌نویسید، فرصتی است طبیعی و ساده برای بیان بخشی از خودتان! چه ایرادی دارد که زیر تصویر گردنبندی که ساخته‌اید این جمله را اضافه کنید: «این گردنبند را خلاصه دیشب ساعت دوازده تمام کردم، برش سنگ اصلی حسابی سخت بود اما عشق همه‌چیز را آسان می‌کند!»

فالوئر شما وقتی مشتری می‌شود که خیالش از بابت کیفیت محصول، پاسخگویی و پشتیبانی شما راحت باشد. پروسه فروش در اینستاگرام، هیچ تفاوتی با روند فروش در فضاهای دیگر ندارد. شما فروشنده هستید و باید هنر فروشندگی را تمام کنید.

با محتوای خوب مشتری را هدایت کنید

قطعا شنیده‌اید که ارزش یک تصویر برابر با صدها کلمه است و نود درصد اطلاعاتی که به مغز ما منتقل می‌شود، از طریق تصویر است. اینجا هم اینستاگرام است و محتوای تصویری حرف اول را می‌زند و هدایت و ایجاد علاقه‌مندی در فالوئرها با تصویر صورت می‌گیرد. گرچه که نباید از ویدیوهای یک‌دقیقه‌ای در اینستاگرام غافل شد!

هیچ‌چیز ارزشمندتر از این نیست که مشتری بدون پرسیدن سؤال از شما خرید کند چراکه هر آنچه لازم بوده است با دیدن و خواندن محتوای شما به آن رسیده. سعی نکنید با فیلترها و تغییرات فتوشاپی تصویر محصول را بهتر از آنچه هست نمایش دهید. تصویر یک قاب عکس بر دیوار اتاق بهتر از تصویر بسته یک قاب عکس تنها عمل می‌کند؛ همان‌طور که لباس پرو شده توسط یک مشتری برای فالوئر شما باورپذیرتر از تصویر مانکن معروف است.

ابعاد، نوع جنس و زوایای یک محصول باید برای خریدار واضح باشد. مثلا همین چند روز پیش بین پست‌های اینستاگرام، تصویر جالبی از یک خریدار اهوازی مشاهده شد که با یک متر خیاطی اندازه هر عدد خرما را نشان داده بود!

پیشنهادها و نکات مشورتی یکی از بهترین محتواهای تولیدی شماست. به‌عنوان‌ مثال اگر فروشنده روسری هستید، بهتر است به خریداران، به‌صورت تصویری و ویدیویی نحوه بستن روسری را یاد دهید و یا اینکه این روسری با چه نوع رنگ پوست و میکاپی بهتر است.

حتما روش دریافت و تحویل سفارش را برای فالوئرتان توضیح دهید، استثناءها، روش‌های مرجوعی، ضوابط و قوانین خود را در پست‌های جداگانه انتشار دهید. اگر لازم است در یک ویدیوی یک‌دقیقه‌ای این اطلاعات را به کاربران منتقل کنید ؛  با کاربران صادق باشید و با آن‌ها مانند دوستان خود رفتار کنید.

در دسترس و ایمن رفتار کنید

باید بپذیریم که نگرانی در خرید آنلاین، مخصوصا خرید در شبکه‌های اجتماعی برای کاربران وجود دارد اما تنها با تولید محتوا نمی‌توان این نگرانی را کمتر کرد ؛ برای فروش در اینستاگرام باید مانند یک فروشگاه معتبر آنلاین رفتار کرد زیرا نمی‌توان به دلیل فروش محصولتان در اینستاگرام، از وزارت صنعت، معدن و تجارت نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کرد. اگر شما جواز کسب داشته باشید شاید تصویر آن برای کاربر خوب باشد اما بازهم کافی نیست.

خریدار باید احساس کند که وارد یک فروشگاه اینترنتی شده است و هر زمان که بخواهد می‌تواند محصولی را انتخاب و به سبد خرید اضافه کند و از طریق یک مرجع رسمی مبلغ را به‌حساب واریز کند؛  کارت به کارت، یا پرداخت در هنگام تحویل کالا، گزینه‌های رایجی است که فروشندگان برای دریافت پول از آن استفاده می‌کنند؛ اما این روش‌ها دغدغه‌های مخصوص به خود را دارد زیرا باید با خریدار تماس بگیرید و اطلاعات کارت‌بانکی‌تان را بدهید، خریدار باید مبلغ را به کارت شما واریز کند که در بسیاری از اوقات باید به یکی از دستگاه‌های ATM مراجعه و سپس کد رهگیری را برای شما ارسال کند، باید پرداخت را تایید کنید و سپس پس از گرفتن آدرس و مشخصات، بسته را برای ارسال آماده کنید.

اما سرویس‌های خارجی زیادی وجود دارد که این مشکل را در آن‌طرف آب‌ها حل کرده است. کاربر با انتخاب محصول و تکمیل اطلاعات به درگاه بانک متصل می‌شود و وجه را به‌حساب خریدار واریز می‌کند. در این حالت خریدار و فروشنده هر دو با استفاده از یک سیستم معتبر به‌آسانی به هدف خود می‌رسند.

خوب‌تر آنکه پی‌پینگ سرویس‌دهنده این روش در ایران است؛ بنابراین می‌توانید با اتصال اینستاگرامتان به پی­‌پینگ، افزونه عکس‌هایتان را به فرم پرداخت اضافه کنید و فروشگاه اینترنتی محصولاتتان را با تمام مشخصات بسازید و لینک پرداخت هر محصول را در اختیار مشتریانتان قرار دهید.

اگر محصول شما باید برای مشتریان ارسال شود، امکان دریافت آدرس آن‌ها در همان فرم برای شما فراهم‌شده است؛ بنابراین دیگر نیازی به در اختیار قرار دادن مشخصات بانکی به مشتریان نیست و می‌توانید با نام برند خود محصولات و خدماتتان را بفروش برسانید.

خواندنی‌های بیشتر

  1. راه اندازی فروشگاه در اینستاگرام
  2. چطور برای فعالیت در اینستاگرام اعتمادسازی کنیم؟
  3. افزایش فروش در اینستاگرام با ۱۲ راهکار
  4. درگاه پرداخت اینستاگرام
  5. بهترین تجربه خرید در اینستاگرام را برای مشتری‌هایتان بسازید – مطلب فعلی
  6. اصول هشتگ‌گذاری در اینستاگرام
  7. راهکارهای جذب فالوور در اینستاگرام (به زودی)
  8. بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام
  9. راه های تبدیل فالوور به مشتری در اینستاگرام (به زودی)
  10. روش‌های ارسال محصول در فروشگاه اینستاگرامی (به زودی)

مطالب پیشنهادی


ارسال نظر

نام
نام خود را وارد کنید
ایمیل
ایمیل خود را وارد کنید