درگاه پرداخت اختصاصی پی‌ پینگ
پنج راهکار جامع برای توسعه نرم‌افزار با API پی‌پینگ

پنج راهکار جامع برای توسعه نرم‌افزار با API پی‌پینگ

تیم محتوایی پی‌پینگ در سرویس‌های پی‌پینگ ۱۳۹۹/۰۲/۲۵

یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های توسعه سرویس‌های بر پایه اینترنت استفاده از API است. ما در نسخه جدید پی‌پینگ با هدف کمک به وب سرویس‌های داخلی تمامی خدمات خود را بصورت API در اختیار توسعه دهندگان نرم‌افزار قرار داده‌ایم.

۱. درگاه پرداخت اختصاصی

شاید بتوان گفت مشکلات دریافت درگاه بانکی مستقیم، حضور سرویس‌‌های درگاه رابط پرداخت و پرداخت‌یاران را پر رنگ‌تر کرده است. اما ما در پی‌پینگ تنها به ارائه این سرویس اکتفا نکرده‌ایم و علاوه بر ارائه سرویس‌های متنوع مدیریت مالی و پرداخت، امکان دریافت درگاه پرداخت اختصاصی را برای کسب‌وکارها فراهم آورده‌ایم.

اولین مرحله برای راه‌اندازی درگاه اختصاصی پرداخت، عضویت در پی‌پینگ است. با استفاده از این ویژگی شما می‌توانید بدون انتظار برای تسویه، تسویه حساب را بر روی ساعات استاندارد شاپرک و بصورت روزانه تنظیم کنید. همچنین لوگو و نام کسب و کار شما در صفحه پرداخت شاپرک قرار می گیرد. 

 

۲. احراز هویت قانونی کاربران با oAuth2.0

شاید بتوان گفت کاربردی‌ترین API دنیای وب استفاده از استاندارد oAuth2.0 برای اعتبارسنجی و ارائه سرویس به کاربران است که نمونه آن اتصال به اکانت گوگل و فیسبوک کاربران انجام می‌شود.

گرچه استفاده از استاندارد oAuth2.0 – گوگل پروسه تایید هویت کاربران را تسریع می‌بخشد اما شمار زیادی از سرویس‌های ایرانی که خدماتشان براساس تراکنش و یا احراز هویت قانونی کاربران است ارتباط با استاندارد oAuth2.0 از یک سرویس داخلی معتبر بسیار ضروری است.

برنامه نویسان ایرانی با بکارگیری از استاندارد oAuth2.0 پی‌پینگ در صفحات ثبت‌نام، ورود و یا بخش‌های داخلی اپلیکیشن، سایت و وب سرویس می‌توانند با کسب اجازه از کاربران پی‌پینگ به اطلاعات آنان دسترسی داشته باشند.

در پی‌پینگ اطلاعات تمام کاربران شامل نام و نام‌خانوادگی، کدملی، شماره شبا، کارت بانکی،آدرس و اطلاعات کسب‌وکار دریافت و با اتصال به مراجع ذی‌صلاح مورد تایید قرار می‌گیرد.

در این حالت استفاده از استاندارد oAuth2.0 پی‌پینگ بسیاری از روندهای مورد نیاز جهت تایید و یا دریافت اطلاعات را از بین‌می برد.

 

۳. مدیریت آسان پرداخت‌های دوره‌ای با API پرداخت‌های اشتراکی ( زمان‌بندی شده)

قطعاً با ما هم عقیده هستید که طراحی سیستم مالی و حسابداری در یک سایت فروش هاست، موسسه خیریه، بانک قرض الحسنه، فروش پنل‌های اشتراک‌گذاری دیتا و… که براساس پرداخت‌های دوره‌ای و یا حق اشتراک است، بسیار دشوار است و نیازمند طراحی و پیگیری فراوان است.

در ایران کمتر سرویس‌ آنلاین حسابداری را می‌بینیم که بتواند با ارائه API بخشی از نیازهای اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها را رفع کند. نسخه جدید پی‌پینگ علاوه بر ایجاد امکان پرداخت‌های دوره‌ای و زمان‌بندی شده در سیستم فاکتور آنلاین، این قابلیت را نیز به‌صورت API در اختیار توسعه دهندگان نرم‌افزار قرار داده است.

با بکارگیری از API پرداخت‌های دوره‌ای، پس از ایجاد فاکتور زمان‌بندی شده، مراحل یادآوری، مهلت پرداخت و ارسال لینک پرداخت به مشترک به‌صورت خودکار انجام می‌شود. کاربر با کلیک بر لینک پرداخت به درگاه بانکی متصل و مبلغ را آنلاین واریز می‌کند. پس از پرداخت گزارش کاملی از پرداخت‌ها در اختیار مدیر سایت قرار می‌گیرد.

 

۴. سهم‌بندی اتوماتیک پرداخت با API تسهیم

برخی از سامانه‌های فروش محصول، بازاریابی، ارائه خدمات بصورت اشتراکی و… در تسهیم سهم از پرداخت‌ها فرمول‌های خاصی دارند. به تجربه ثابت شده است که بخشی از پروسه‌های زمان‌بر و غالباً مورد اختلاف این نوع سیستم‌ها به دلیل عدم پرداخت دقیق و به‌موقع به ذی‌نفعان است.

ما در نسخه جدید پی‌پینگ با بررسی نیازهای این نوع کسب‌وکارها و تلاش برای ارتقاء شفافیت مالی و هم‌افزایی در ارائه خدمات قابلیت تسهیم سهم از مبدأ را فعال کردیم. همین قابلیت بصورت API نیز ارائه شده است.

چنانچه در حال پیاده‌سازی سرویس یا سامانه‌ای هستید که بخشی از تراکنش‌های مالی براساس تسهیم سهم انجام می‌گیرد. به شما پیشنهاد می‌کنیم درباره API تسهیم سهم از اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

۵. مسدود کردن حساب  با API پی‌پینگ

“ضمانت حسن انجام” کار عبارتی است که در برخی از قراردادهای رسمی پیمانکاری وجود دارد و یا  در ارائه خدمات فی‌مابین با پرداخت پول یا تضمین بانکی تحقق پیدا می‌کند. در این حالت برگشت پول مشروط به اتمام موضوع قرارداد و ارائه خدمات” به نحو شایسته” است.

در ابعاد کوچک و تراکنش‌های روزانه نیز مسدود کردن حساب در ازای ارائه صحیح خدمات وجود دارد. بنابراین راهکار مناسب برای مدیریت شفاف و چابک مالی در این نوع کسب‌وکارها استفاده از API مسدود کردن حساب است.

چنانچه پذیرنده‌های شما برای دریافت پول نیاز به ضمانت انجام کاری دارند، با استفاده از قابلیت مسدود کردن حساب در پی‌پینگ، می‌توانید پس از انجام کار مبلغ  پذیرندگان را از وضعیت مسدود خارج کرده تا با پی‌پینگ تسویه حساب کنند.

برای استفاده از APIهای پی‌پینگ از اینجا شروع کنید. در بخش راهنمای استفاده از API تمام نکات پیاده‌سازی را توضیح داده‌ایم. با این‌حال همکاران ما در بخش پشتیبانی فنی پاسخگوی سوالات شما هستند. لطفاً تماس بگیرید.

آشنایی با فاکتور آنلاین

مطالب پیشنهادی


نظرات کاربران


فرزین

۹۷/۱۰/۲۴ ۰۰:۴۹

کاش یکم کار با api ها رو بیشتر توضیح میدادین تا کسایی که اصلا برنامه نویسی بلد نیستن هم بتونن از این خدمات استفاده کنن.
به نظر من بهترین راه آموزش به صورت ویدیویی و با مثال های کاربردی هستش
امیدوارم در آینده به پی پینگ بخش آموزش هم اضافه شه.

ارسال نظر

نام
نام خود را وارد کنید
ایمیل
ایمیل خود را وارد کنید