درگاه پرداخت اختصاصی پی‌ پینگ
20 روش افزایش فروش فروشگاه اینترنتی!

نحوه افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

تیم محتوایی پی‌پینگ در کسب و کار ۱۴۰۲/۱۲/۰۸

 

این روزها شاهد نقش پر رنگ اینترنت در همه جنبه های زندگی از جمله خرید و فروش انواع محصولات هستیم. عوامل بسیار زیادی سبب شده ‌اند تا فروش انواع محصولات، به سوی آنلاین شدن در حرکت باشد و موضوع افزایش فروش فروشگاه اینترنتی مطرح شود.

در دنیای کنونی، فروشگاه های متعددی تنها به صورت آنلاین و اینترنتی فعالیت می کنند. از سوی دیگر حتی فروشگاه هایی که شعبه حضوری و فیزیکی دارند در تلاش هستند تا با راه اندازی شعب اینترنتی، فروش خود را به حداکثر برسانند.

در حوزه دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی، راهکارهای بسیار زیادی برای افزایش بازید از وب سایت ها یا سایر بسترهای اینترنتی ارائه می شود که در بخش افزایش بازدید از فروشگاه های اینترنتی نیز تاثیر دارند.

هرچه بازدید از یک فروشگاه اینترنتی بالاتر برود، امکان افزایش فروش آن نیز بیشتر خواهد شد، اما با اطمینان 100 درصد این اتفاق نمی افتد. ترفندهای مختلفی وجود دارند که به افزایش فروش فروشگاه های اینترنتی کمک می کنند.
این ترفندها تنها مختص به فروشگاه های اینترنتی هستند و در بالا بردن میزان سود حاصل از فروش تاثیر بسزایی دارند. در این مطلب قصد داریم چند مورد از مهم ترین و موثرترین راهکارهای افزایش فروش را معرفی کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

راه های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

1- ارائه تخفیف

یکی از آشناترین روش های افزایش فروش حتی در فروشگاه های حضوری نیز، ارائه کوپن تخفیف است. روش های مختلفی برای تخفیف گذاشتن بر بعضی از کالاهای خاص یا برای افراد ویژه وجود دارند که قصد همه آن ها افزایش فروش محصولات است.

در فروشگاه های اینترنتی ارائه کوپن تنها یک راه برای افزایش فروش در بازه زمانی مشخص شده نیست. در این فروشگاه ها معمولا برای دادن یک کوپن تخفیف، مشتری مشخصاتی مانند نام، نام خانوادگی و ایمیل یا شماره تلفن خود را در اختیار فروشگاه قرار می دهد.

فروشگاه های اینترنتی می توانند از این مشخصات برای تبدیل فرد به مشتری واقعی استفاده کنند و با اطلاع رسانی رویدادهای خاص در فروشگاه، مانند تخفیف های فصلی یا شارژ یک محصول پرطرفدار، از طریق ارسال پیامک یا ایمیل، انگیزه بازگشت به فروشگاه را در فرد ایجاد کنند.

2- رفتار صادقانه

یکی از ساده ترین اما مهمترین نکاتی که در افزایش فروش یک فروشگاه اینترنتی تاثیر دارد، صداقت در کار است.
از آنجایی که در فروشگاه های اینترنتی، معرفی محصولات و شرح جزئیات آن ها از طریق روش های اینترنتی مانند نشان دادن فیلم و عکس است، بعضی از فروشگاه ها اقدام به معرفی محصولاتی می کنند که تهیه و ارسال آن ها خارج از توان کارکنان فروشگاه است.

در این موارد با ثبت سفارش مشتری محصول دیگری برای او ارسال می شود که با نمونه معرفی شده تفاوت دارد. همچنین تهیه عکس هایی که با ویرایش های بسیار سعی در مخفی کردن جزئیات یا ایرادهای کار دارند نیز یک نمونه از رفتار دور از صداقت فروشگاه های اینترنتی است.

تبلیغات و معرفی کذب محصولات ممکن است در یک بازه زمانی بسیار کوتاه باعث سودآوری فراوان شود، اما تاثیر بلند مدت آن بسیار مخرب است.

با انجام دادن این کارها و خراب شدن وجه فروشگا، اعتماد مشتری به آن از بین می رود و فروشگاه مورد نظر حتی مشتری های ثابت خود را نیز از دست می دهد.

3- جایزه دادن

جایزه دادن برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

برای افزایش فروش در فروشگاه های اینترنتی باید از روش های مختلفی برای بالا بردن انگیزه خرید و تحریک بازدیدکنندگان از فروشگاه استفاده کنید. در نظر گرفتن جوایز به مناسب های مختلف نیز یکی از روش های محبوب برای افزایش انگیزه در کاربران اینترنت و تبدیل آن ها به مشتری واقعی است.

برای این کار می توانید به بهانه های متفاوتی از جوایز مختلف استفاده کنید، به طور مثال به کسانی که برای نخستین مرتبه از فروشگاه شما خرید می کنند هدیه هایی مانند کتاب الکترونیکی رایگان یا هزینه ارسال رایگان در نظر بگیرید.

4- برگزاری مسابقه

به بهانه های مختلف مسابقه برگزار کنید و با این کار تعداد بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید. در نظر گرفتن جایزه برای برنده مسابقه، در مقابل بازخورد بالایی که این کار برای فروشگاه شما دارد مبلغ ناچیزی است.

امکان اجرای این ترفند برای فروشگاه هایی امکان پذیر است که در شبکه های اجتماعی نیز فعالیت دارند. به طور غیرمستقیم از کاربران بخواهید با انجام دادن اعمال مشخصی مانند بیشترین تعداد بازنشر یک پست مشخص یا معرفی کردن پست مورد نظر به تعداد خاصی از افراد در قسمت نظرات، در بیشتر دیده شدن فروشگاه شما نقش داشته باشند.

5- استفاده از تصاویر باکیفیت

معمولا جلوه های بصری زیبا در تحریک بازدیدکنندگان به خرید از فروشگاه اینترنتی تاثیر بالایی دارند. سعی کنید برای همه محصولات خود از عکس هایی با کیفیت بالا استفاده کنید و در صورت امکان یک فیلم کوتاه از آن محصول نیز در اختیار بازدیدکننده قرار دهید.

استفاده از تصاویر آماده و کپی شده در فروشگاه اینترنتی، یک کار غیرحرفه ای است که موجب جلب نشدن اعتماد کاربران نیز خواهد شد. برای هر محصول از تصاویر اختصاصی خود استفاده کنید.

6- امکان بازگشت وجه

یک روش که اعتماد بازدیدکنندگان را به شما بیشتر می کند و در بیشتر موارد سبب تبدیل آن ها به مشتری دائمی فروشگاه خواهد شد، امکان لغو سفارش و بازگشت وجه است.

موارد مختلفی ممکن است کاربر را از خرید خود منصرف کنند که باید از این مساله به عنوان فرصتی برای جلب اعتماد او استفاده کنید.

زمانی که فروشگاه شما این حق را به مشتری بدهد که سفارش خود را لغو کند و وجه پرداخت شده را باز پس گیرد، به طور غیرمستقیم اعتماد او را جلب می کنید تا برای خریدهای بعدی به شما مراجعه کند.

در فروشگاه های اینترنتی مواردی مانند ارسال محصول مغایر با سفارش ثبت شده، رخداد دور از انتظاری نیست. به مشتریان خود اطمینان دهید که در مواردی که محصول ارسال شده با سفارش آن ها مغایر است، امکان بازگشت کالا و دریافت وجه پرداخت شده وجود دارد.

7- نشان دادن افتخارات

در بیشتر موارد بازدیدکنندگان از یک فروشگاه اینترنتی به دنبال رضایت سایر مشتریان از تجربه خرید خود از فروشگاه مورد نظر هستند. دیدن و خواندن تجربه های مثبت دیگران یک عامل محرک در تبدیل بازدیدکننده فعلی به یک مشتری واقعی است.

اگر فروشگاه اینترنتی شما در بستر شبکه های اجتماعی نیز فعالیت دارد، از نشر دادن پیام های رضایت مشتری غافل نشوید. در وبلاگ های وب سایت نیز می توانید بخشی را با عنوان رضایت مشتری ایجاد کنید.

همچنین به نمایش درآوردن افتخارات، گواهینامه ها، یا نماد های الکتریکی مانند اینماد در ایجاد اعتماد بیشتر و جذب مشتریان واقعی، بسیار تاثیرگذار است.

8- افزایش روش های پرداخت

افزایش روش های پرداخت برای حضور در سوشال مدیا برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

این روزها و با افزایش فعالیت فروشگاه های اینترنتی، تعداد درگاه های پرداخت امن نیز افزایش یافته است. این درگاه ها از کلاهبرداری جلوگیری می کنند و به مشتری این حس را القا خواهند کرد که امنیت مالی او تامین خواهد شد.

برای افزایش فروش خود از طریق جلب رضایت مشتری، سعی کنید برای پرداخت وجه درگاه های مختلفی در فروشگاه خود قرار دهید که مشتری یکی از آن ها را با اختیار خود انتخاب کند.

با وجود درگاه های امنی که وجود دارند، هنوز در میان بسیاری از مشتریان اعتماد کردن به فروشگاه های اینترنتی و پرداخت مبلغ کالای مورد نظر قبل از تحویل کالا، کار سختی است.
به همین منظور امکان پرداخت درب منزل را به روش های پرداخت خود اضافه کنید و از این طریق میزان فروش فروشگاه را در طولانی مدت افزایش دهید.

9- تسهیل در خرید

کاربران علاقه دارند از فروشگاهی خرید کنند که روند ثبت نام و ثبت سفارش در آن ساده و به دور از پیچیدگی باشد. به همین منظور بهتر است با استفاده از امکانات مختلف ثبت نام در فروشگاه خود را به ساده ترین حالت ممکن تبدیل کنید.

بسیاری از بازدیدکنندگان در بازدید اول تنها محصولات مورد نظر خود را انتخاب می کنند و سپس برای تکمیل فرآیند خرید به فروشگاه باز می گردند. از امکاناتی مانند افزودن به سبد خرید یا افزودن به علاقه مندی ها، برای تسهیل خرید از فروشگاه اینترنتی استفاده کنید و فروش خود را با این روش افزایش دهید.

10- شناسایی مشتریان هدف

بسیاری از وبمستران و صاحبان فروشگاه های اینترنتی با کمک سیستم شخصیت خریدار، به افزایش فروش خود کمک می کنند. در این سیستم شما باید با استفاده از اطلاعات فرضی از یک مشتری ذهنی، یک فرم مربوط به اطلاعات مشتریان و علایق آن ها ایجاد کنید.

با استفاده از این فرم فرضی، شناسایی مشتریان هدف راحت تر خواهد بود و این فرم به شما کمک می کند با توجه به علایق گروه خاصی از افراد، آن ها را به مشتری واقعی خود تبدیل کنید.

11- استفاده از پاپ آپ ها

استفاده از پاپ آپ برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

شاید شما نیز با وارد شدن یا خروج و گاهی بعد از گذشت چند دقیقه از حضورتان در یک سایت، با پنجره هایی که به طور خودکار باز می شوند و حاوی یک پیام هستند مواجه شده باشید. این پنجره ها را در اصلاح پاپ آپ می نامند.

پاپ آپ ها می توانند پیام های مختلفی را در خود جای دهند. یکی از استفاده هایی که از پاپ آپ ها می شود، معرفی محصولات جدید یا تخفیف خورده به مشتری است. با این کار محصولات کمتر دیده شده بیشتر به مشتری معرفی می شوند و امکان فروش آن ها و در نهایت افزایش فروش فروشگاه بیشتر خواهد شد.

12- درجه بندی قیمت ها

شما به عنوان صاحب یک فروشگاه اینترنتی این مساله را در نظر داشته باشید که مشتریان شما می توانند از همه اقشار جامعه باشند و قدرت خرید آن ها با یکدیگر متفاوت است. به منظور راضی نگه داشتن همه مشتریان باید با استفاده از امکانات مختلف برای طراحی سایت، امکان فیلتر براساس قیمت را نیز لحاظ کنید.

همچنین باید سعی کنید اجناس متنوع و با قیمت های مختلف در فروشگاه خود داشته باشید، از طرفی همه سلیقه ها را در نظر بگیرید و با این کار به افزایش فروش فروشگاه اینترنتی کمک کنید.

13- برگزاری چالش

یکی از روش های که برندهای بزرگ دنیا، برای ماندگاری در ذهن کاربر انجام می دهند، ایجاد چالش های مختلف است. ایجاد چالش با موضوعات متفاوت علاوه بر این که ممکن است بازدیدکنندگان را به خرید تشوق کند، در دیده شدن بیشتر فروشگاه اینترنتی تاثیر بسیار زیادی دارد.

برخی از افراد این چالش را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و از این طریق به افزایش بازدیدهای سایت کمک می کنند. افزایش بازدیدها نیز در نهایت منجر به افزایش فروش خواهد شد.
از سوی دیگر حتی کسانی که قصد خرید از فروشگاه اینترنتی شما را ندارند، با شرکت در چالش ایجاد شده، نام برند و فروشگاه مورد نظر را به خاطر می سپارند و این مساله شانس بازگشت آن ها را به فروشگاه بیشتر خواهد کرد.

14- در دسترس بودن

بیشتر کاربران تمایل دارند از فروشگاه هایی خرید کنند که ارتباط برقرار کردن با صاحبان آن آسان تر باشد. به هدف افزایش اعتماد مشتری، سعی کنید بیشتر در دسترس باشید. موارد زیر کمک می کنند میزان در دسترس بودن شما و در نهایت فروش فروشگاه افزایش یابد:

  • آدرس شرکت یا دفتر مرکزی خود را در فروشگاه ذکر کنید.
  • از نوشتن شماره تماس های در دسترس غافل نشوید.
  • از پشتیبانی آنلاین و شبانه روزی برای پاسخگویی به سوالات مشتریان استفاده کنید.
  • امکان چت کردن و ثبت بازخوردها را در اختیار کاربران قرار دهید.

15- ثبت نظرات

ابراز آزادانه نظرات مشتری کمک می کند حس اعتماد بیشتری در آن ها ایجاد شود که این حس اعتماد در بیشتر موارد منتهی به افزایش فروش خواهد شد. بخش ثبت نظر را برای همه محصولات خود در نظر بگیرید و زمینه ابراز آزادانه نظرات هر چند منفی را نیز فراهم کنید.

همچنین ثبت امتیاز بخش های مختلف خرید مانند امتیاز کیفیت محصول، قیمت، رنگ، کاربری و ویژگی های دیگر و در نهایت جمع بندی امتیازهای همه مشتریان و گرفتن میانگین آن ها به عنوان امتیاز محصول مورد نظر، راهکار دیگری برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی است.

16- حضور در شبکه های اجتماعی مختلف

حضور در سوشال مدیا

بیشتر کاربران اینترنت در انواع شبکه های اجتماعی عضو هستند و پیج ها و کانال های پربازدید را دنبال می کنند. برای افرایش فروش فروشگاه اینترنتی خود، پرکاربردترین شبکه های اجتماعی را شناسایی کرده و با ایجاد یک حساب در آن ها، مشتریان بیشتری به سایت خود هدایت کنید.

قرار دادن لینک وب سایت فروشگاهی و تولید محتوای جذاب برای این شبکه ها، از لازمه های تلاش برای افزایش فروش است.

17- ایجاد حس فوریت

با تولید محتواهایی حاوی جملات تحریک کننده و تشویق کننده این حس را در مخاطب به وجود آورید که الان بهترین زمان برای خرید از فروشگاه شما است و در صورت تاخیر در خرید، شانس داشتن محصولات خاص یا برخورداری از تخفیف های ویژه را از دست خواهد داد.

به عنوان مثال استفاده از جملاتی مانند «تنها یک روز تا پایان تخفیف طلایی» یا «تعداد محدود» در برانگیختن مشتریان برای خرید از فروشگاه تاثیر بسیار خوبی دارد.

18- کمک به انتخاب بهترین محصول

یکی از اعمالی که افزایش فروش را به همراه دارد، کمک به مشتریان در انتخاب بهترین محصول و استفاده از دستیاران تعاملی است.
به عبارت دیگر وبمستران می توانند با استفاده از ابزارهای مختلفی که در طراحی سایت وجود دارند، محصولات پر فروش را به مشتری معرفی کنند یا محصولات مورد علاقه او را به نمایش در آورند.

به عنوان مثال با طراحی یک فرم که اطلاعاتی را راجع به علایق کاربر از او می گیرد، می توانید محصولات مرتبط با سبک علایق فرد را به او معرفی کرده و با توجه به جزئیات مطرح شده، به او در انتخاب بهترین محصول کمک کنید.

19- نمایش محتوای تولید شده توسط کاربر

تولید عکس های باکیفیت بالا از محصولات، در معرفی آن ها به کاربران تاثیر بالایی دارند، اما بیشتر مشتریان تمایل دارند محصول مورد نظر را در شرایط معمولی و مشابه به خود نیز مشاهده کنند.
با این هدف، قرار دادن عکس های ارسالی توسط مشتریان در بلاگ ها یا شبکه های اجتماعی می تواند راهکاری برای افزایش فروش باشد.

20- روش های ارسال متنوع

از دیگر شیوه های رایج برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی، دادن امکان انتخاب از بین روش های مختلف ارسال به مشتری است. مشتریان تمایل دارند محصول خریداری شده را در سریع ترین زمان ممکن تحویل بگیرند یا زمان تحویل آن را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند.

داشتن حق انتخاب از بین گزینه های مختلف تاریخ و نوع ارسال مانند پست پیشتاز یا پست معمولی، در مشتریان احساس اعتماد بیشتری ایجاد می کند. این موضوع در بیشتر موارد باعث بازگشت آن ها به فروشگاه و تبدیل شدن به مشتری دائمی خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی


ارسال نظر

نام
نام خود را وارد کنید
ایمیل
ایمیل خود را وارد کنید